Kamenictví a kamenosochařství s tradicí.

cechovni-list-600Kamenosochařství Švec

je rodinná firma s mnohaletou tradicí, kterou v roce 1934 založil kamenický mistr Antonín Švec.

V roce 1958, v rámci zachování vlastní existence, vstoupil do družstva Dlažba Olomouc a později do družstva Drustav Prostějov. Kamenickou činnost vykonával až do roku 1989, tedy 55 let. V kamenické dílně s ním pracovala až do své smrti i jeho žena Marie.

V létě roku 1989, po tříletých peripetiích, se jeho synu Ing. Vladimíru Švecovi konečně podařilo dílny od družstva nazpět odkoupit. Nečekané listopadové události téhož roku jen prohloubily význam tohoto činu, a tak se v roce 1990 ujímá vedení znovuzvzkříšené rodinné firmy.

S administrativou mu začíná pomáhat i jeho žena Mgr. Zdenka Švecová. V následujících letech ve firmě začíná pracovat dcera Lenka, stává se pravou rukou otce ve vedení firmy a věnuje se sekání nápisů a dle potřeby i další kamenické činnosti. V roce 1995 odmaturovala na SPŠ Kameno-sochařské škole v Hořicích v Podkrkonoší mladší dcera Veronika. V roce 2001 nastoupil do firmy i nejmladší syn Štěpán, který složil učňovské zkoušky v Lipnici nad Sázavou.

V současné době ve firmě pracuje celá rodina, čímž je zajištěn nepřetržitý chod firmy, v pořadí již třetím pokolením. V rámci různých zaměření každého z nás, můžeme svým zákazníkům nabídnout vše od hřbitovní architektury (pomníky, sekání nápisů, renovace pomníků apod.), přes opravy památek, výrobu kuchyňských desek, krbů, ale i parapetů, schodů, obkladů, dlažeb, zídek i obezdívek, dále pak návrhy a realizace zahradních architektonických prvků, fontány, kašny, mísy…zkrátka cokoliv, co si ve Vaší fantazii můžete představit.