Kamenosochařství Švec

je rodinná firma s mnohaletou tradicí, kterou v roce 1934 založil kamenický mistr Antonín Švec.

V roce 1958, v rámci zachování vlastní existence, vstoupil do družstva Dlažba Olomouc a později do družstva Drustav Prostějov. Kamenickou činnost vykonával až do roku 1989, tedy 55 let. V kamenické dílně s ním pracovala až do své smrti i jeho žena Marie.

V létě roku 1989, po tříletých peripetiích, se jeho synu Ing. Vladimíru Švecovi konečně podařilo dílny od družstva nazpět odkoupit. Nečekané listopadové události téhož roku jen prohloubily význam tohoto činu, a tak se v roce 1990 ujímá vedení znovuzvzkříšené rodinné firmy.

S administrativou mu začíná pomáhat i jeho žena Mgr. Zdenka Švecová. V následujících letech ve firmě začíná pracovat dcera Lenka, stává se pravou rukou otce ve vedení firmy a věnuje se sekání nápisů a dle potřeby i další kamenické činnosti. V roce 1995 odmaturovala na SPŠ Kameno-sochařské škole v Hořicích v Podkrkonoší mladší dcera Veronika. V roce 2001 nastoupil do firmy i nejmladší syn Štěpán, který složil učňovské zkoušky v Lipnici nad Sázavou.

V současné době ve firmě pracuje celá rodina, čímž je zajištěn nepřetržitý chod firmy, v pořadí již třetím pokolením. V rámci různých zaměření každého z nás, můžeme svým zákazníkům nabídnout vše od hřbitovní architektury (pomníky, sekání nápisů, renovace pomníků apod.), přes opravy památek, výrobu kuchyňských desek, krbů, ale i parapetů, schodů, obkladů, dlažeb, zídek i obezdívek, dále pak návrhy a realizace zahradních architektonických prvků, fontány, kašny, mísy… zkrátka cokoliv, co si ve své fantazii můžete představit.


PRO PŘÁTELE:

Náš tatínek, Ing. Vladimír Švec, zemřel následkem tukové embolie po transplantaci ledviny dne 25. 4. 2018. Po necelých dvou letech nám však vrátil úsměv na rty nový pokračovatel rodu Antonín Švec ml.!!!


 

Galerie prací

Sochařské práce
a renovace

Schody

Obklady a dlažby

Kuchyně

Krby

Obezdívky

Hrobky

Dvojhroby

Jednohroby

Urnové hroby

Zvířecí pomníčky

Hlavní
strana webu